Zabiegi medycyny estetycznej
Toksyna botulinowa: botox, azzalure, bocouturePreparaty toksyny botulinowej są w użyciu klinicznym od ponad 20 lat. Działanie toksyny polega na zablokowaniu przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, czego wynikiem jest relaksacja (osłabienie) wybranych grup mięśni.

Niewielka ilość preparatu, wstrzyknięta do mięśni położonych pod skórą, powoduje zablokowanie odbierania przez nie impulsów nerwowych i w rezultacie ich rozluźnienie, czego widocznym efektem działania na skórze jest wygładzenie zmarszczek. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnego znieczulenia, gdyż ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Lek podawany jest do odpowiednich partii mięśni, w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach. Zmarszczki całkowicie lub częściowo rozprostowują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika twarzy zostaje zachowana.

Toksyna botulinowa przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy.

W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie kwasem hialuronowym.

Ostrzyknięcie zmarszczek toksyną botulinową może być łączone również z innymi metodami liftingu twarzy.

Końcowy efekt tej terapii uzależniony jest od podanej dawki leku oraz wrażliwości osobniczej pacjenta.

W naszym gabinecie korzystamy z preparatów toksyny botulinowej typu A, znanych pod nazwą Botox i Bocouture i Azzalure

 Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:


• między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła)

• poprzecznych czoła

• wokół oczu

(kurze łapki)

• innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi

Działanie Botoxu można zauważyć już po około 4 dniach, a po 7- 14 dniach widać ostateczny efekt. W przypadku Bocouture zmniejszenie zmarszczek zazwyczaj obserwuje się w ciągu 2- 3 dni po wstrzyknięciu preparatu, a maksymalny efekt po 30 dniach.

Działanie preparatu utrzymuje się 3- 6 miesięcy. Zależne jest to między innymi od okolicy, która zostaje ostrzyknięta. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po pierwszym zabiegu efekt działania utrzymuje się do około czterech miesięcy. Po kolejnych zabiegach rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

Po całkowitym zaprzestaniu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjent nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jego skóra na tym korzysta.

Po ustaniu działania preparatu, skóra nadal jest gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna. Zmarszczki nie są tak głębokie jak przed leczeniem i dopiero z czasem powracają do wyglądu sprzed zabiegu. Jest to wynik dodatkowego działania toksyny, polegający na tym, że gdy przez kilka miesięcy nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki”, skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej niż przed zabiegiem.

Toksyna botulinowa znajduje również zastosowanie w leczeniu nadpotliwości.

Wzmożona potliwość skóry dotyczyć może całego ciała lub może być miejscowa, ograniczona tylko do niektórych okolic. Najczęściej nadmierna potliwość dotyczy powierzchni dłoniowej ręki i podeszwowej stopy, następnie okolicy pachowej i twarzy. Jest to zaburzenie czynności gruczołów potowych na skutek dysfunkcji w ośrodkach układu autonomicznego. Jednak nie stwierdzono żadnych strukturalnych zmian w gruczołach potowych.

Od kilku lat w leczeniu nadmiernej potliwości stosowana jest toksyna botulinowa, z dobrym i bardzo dobrym wynikiem. Poraża ona cholinergiczne zakończenia nerwowe i blokuje wydzielanie potu.

Zahamowanie wydzielania potu widać już po kilku dniach. Dobry wynik leczenia utrzymuje się średnio przez około 6-10 miesięcy w okolicy pach oraz 3-6 miesięcy w okolicy rąk.

Zabieg wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego.Efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa

 

 

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu śródskórnie małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo.

Metoda mezoterapii wykorzystuje współdziałanie dwóch bodźców:

• farmakologicznego – miejscowe przenikanie minimalnych ilości czynników aktywnych, które zostają zdeponowane, a następnie stopniowo są uwalniane w przeciągu kilku dni

• fizycznego – penetracja skóry igłą wywołuje intensywne reakcje nerwowe prowadzące do wydzielania przekaźników chemicznych, miejscowego wzrostu krążenia

 


Przebieg zabiegu


Wstrzyknięcia substancji leczniczych i/lub pielęgnacyjnych wykonywane są wyłącznie przez lekarza manualnie za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą lub mechanicznie przy użyciu specjalnego aplikatora (pistoletu do mezoterapii).

Zalety mezoterapii

Zabiegi mezoterapii nazywane są „zastrzykami młodości”. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych. Do wstrzykiwania wykorzystuje się odpowiednie dobrane roztwory (koktajle), w zależności od problemu i wieku pacjenta.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą szybkiej poprawy kondycji skóry i tkanki podskórnej, w miejscach takie jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, pośladki. Jest bardzo skuteczną metodą w likwidacji drobnych zmarszczek i zwiotczenia skóry, w leczeniu wypadania włosów, cellulitu, rozstępów oraz keloidów i blizn przerostowych

 

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii:

• regeneracja i rewitalizacja skóry

• zwiotczenie skóry

• suchość skóry

• profilaktyka przeciwzmarszczkowa

• zmarszczki

• zapobieganie i leczenie wypadania włosów

• cellulit (uda, brzuch, pośladki)

• rozstępy

• miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej

 

 

Mezoterapia w odmładzaniu skóry (mezoterapia anti- aging) Mezoterapia stanowi doskonałą profilaktyką objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie, scieńczenie, odwodnienie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie dobrane koktajle wykorzystywane są do zabiegów mezoterapii w odmładzaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu, rąk, wewnętrznej strony ramion, ud. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda na dobrze odżywioną, wypoczętą, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, jędrności i nawilżenia skóry.

 

Mezoterapia w leczeniu cellulitu: Mezoterapia jest niezwykle cenną metodą ograniczającą cellulit. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i wzrasta metabolizm komórek tłuszczowych –lipoliza, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia, wygładzenia skóry oraz redukcji efektu” pomarańczowej skórki”.

 

Dzięki zdolnościom mezoterapii do redukcji depozytów tłuszczowych jest ona świetną alternatywą dla metody chirurgicznej – odsysania tkanki tłuszczowej.

 

Leczenie keloidów, blizn przerostowych, rozstępów: stosując regularnie mezoterapię, w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak mikrodermabrazja, peelingi, masaże i preparaty doustne osiąga się bardzo dobre efekty lecznicze. Substancje stosowane w terapii mają za zadanie pobudzić proliferację fibroblastów, zregenerować i zwiększyć elastyczność włókien tkanki łącznej, przyspieszyć gojenie, rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry.

 

Mezoterapia w łysieniu i wypadaniu włosów. Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby skóry głowy i włosów, w których dochodzi do ich utraty i osłabienia struktury. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie i regenerację struktury włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów.

 

Mezoterapia skóry głowy wskazana jest w następujących przypadkach:

– wypadania włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji

– sezonowego wypadania włosów

– lysienia androgenowego

– łysienia plackowatego

– słabych, matowych i wymagających silnego odżywienia włosach

 

Częstotliwość zabiegów :

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.

Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co 7-14 dni przez dwa miesiące, potem warto wykonać jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

 

Przeciwwskazania:

• alergia, uczulenie na składniki preparatu;

• ciąża, okres karmienia piersią;

• stany zapalne na skórze, opryszczka;

• zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);

• choroby nowotworowe;

• stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna).

 

Skutki uboczne:

 

bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach;

 

zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny);

 

W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy.

 

 

W NASZEJ KLINICE pracujemy z wykorzystaniem następujących koktaili:

 

REWITALIZACJA SKÓRY

-RRS HYALIFT

-DERMAHEAL HSR

-CYTOCARE

-NCTF®,NCTF HA®

-HYDRO, HYDRO MAX -R-FINE +LIFTING SKÓRY

-RRS HA TENSOR LIFT

-STRETCHCARE

 

PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU

-RRS EYES

-LIGHT EYES ULTRA

-DERMAHEAL SR

 

WYPADANIE WŁOSÓW

- HAIRCARE

-DERMAHEAL HL – STOP WYPADANIU WŁOSÓW

-XL HAIR

 

CELLULIT

-RRS HA CELUTRIX

-DERMAHEAL LL

-ALYDIA

-CELLUCARE

 

ALTERNATYWA DLA TOKSYNY BOTULINOWEJ

-RRS HA SKIN RELAX WITH BONTA 568 +PRZEBARWIENIA

-DERMAHEAL SB

Peeling chemiczny

 

 

PEELING to usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian powstałych w przebiegu chorób i w procesie starzenia, zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną i kontrolowaną formę eksfoliacji (złuszczenia) komórek.

 

Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych

w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa

odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry.

 

Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na: bardzo powierzchowne, powierzchowne, średniogłębokie i głębokie

 

Główne wskazania do wykonania peelingów chemicznych są następujące:

 

• uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry

• odświeżenie, rozjaśnienie wygładzenie i dotlenienie skóry, redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i sprężystości skóry

• zmiany chorobowe skóry: trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, trądzik różowaty w okresie remisji

• powikłania po trądziku – przebarwienia, blizny zanikowe i poszerzone pory.

• skóra tłusta, rozszerzone pory

• zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe

• przebarwienia (pozapalne, posłoneczne, hormonalne, plamy barwnikowe)

• powierzchowne blizny zanikowe

• rozstępy skórne

 

W zależności od stężenia i rodzaju preparatu możemy uzyskać różne efekty zabiegu:

 

• odnowę komórek naskórka

• wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny

• regulację wydzielania sebum

• działanie przeciwbakteryjne

• działanie p-zapalne

• zmniejszenie drobnych zmarszczek

• rozjaśnienie przebarwień

• dermostymulację skóry

• regenerację skóry

 

Peelingi chemiczne, a starzenie

Eksfoliacja chemiczna umożliwia stymulację histologiczną i ultrastrukturalną skóry, odnawiając naskórek i remodelując mikroarchitekturę skóry właściwej. Prowadzi to między innymi do:

 

• wzrostu gęstości włókien kolagenowych

• wydłużenia włókien sprężystych

• wydłużenia i zmniejszenia fragmentacji włókien sprężystych

 

Tworzenie się i odnowa kolagenu następuje 14- 90 dni po zabiegu. Dłużej i w mniejszym stopniu odbudowują się włókna sprężyste.

 

Korzystne zmiany w przebudowie skóry zauważalne są jeszcze po 4-6 miesiącach po zabiegu

złuszczania. Powrót do stanu wyjściowego (przed serią zabiegów złuszczania) następuje po około 12 miesiącach.

 

Widocznym efektem działania na skórze jest poprawa kondycji skóry poprzez:

• usunięcie powierzchownych zmarszczek

• spłycenie głębokich zmarszczek

• rozjaśnienie przebarwień

• wygładzenie zrogowaciałej skóry

• pobudzenie i wzmożenie odbudowy naskórka oraz skóry właściwej

• odwrócenie naskórkowych i skórnych objawów fotostarzenia

• świetlistość, poprawę struktury skóry

 

Peelingi chemiczne, a trądzik pospolity (młodzieńczy)

Peelingi chemiczne stanowią jedną ze składowych złożonej terapii trądziku pospolitego.

 

Szczególne znaczenie mają zabiegi złuszczania (peelingi), które mają zastosowanie w łagodnych i średnio-nasilonych postaciach trądziku, a także w korygowaniu blizn i przebarwień skóry.

 

Zabiegi złuszczania regulują procesy rogowacenia w ujściach mieszków włosowych, zmniejszają ilość mikrozaskórników. Działają przeciwzapalnie. Pomagają lepiej przenikać lekom zewnętrznym, redukują przebarwienia, poprawiają wygląd blizn.

 

Przeciwwskazania ogólne do wykonania peelingu chemicznego:

• ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)

• alergie skórne na składniki zawarte w peelingu

• aktywna opryszczka

• skłonność do powstawania bliznowców

• stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (3- 6 miesiecy miesięcy)

• ciąża, karmienie piersią

• liczne znamiona melanocytowe

• liczne teleangiektazje

• stan po krioterapii (do 6 miesięcy)

• choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)

• skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),

• ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne)-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,

• doustna terapia pochodnymi retinolu- wymagana co najmniej roczna przerwa

• „niewyrównane” choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe

 

Kwalifikacja do zabiegu:

W naszym Gabinecie przeciwwskazania i wskazania do przeprowadzenia określonego rodzaju peelingu każdorazowo ustala lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego (uwzględniając przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne) oraz po wnikliwie przeprowadzonej analizie i diagnozie skóry określającej jej problemy.

 

Po zabiegu lekarz ustala także profesjonalną pielęgnację oraz przedstawia propozycje innych

zabiegów wspomagających utrzymywanie skóry w dobrej kondycji.

 

Przygotowanie do zabiegu:

• skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona

• na 7-10 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, środków samoopalających.

• należy odstawić na kilka dni przed zabiegiem silnie działające kremy np. z tlenkiem benzoilu, retinolem czy siarką, kwasy AHA

• mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu,

• w przypadku niektórych peelingów takich jak np. kwas glikolowy lekarz zaleca stosowanie odpowiedniego preparatu na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem

• nie wykonywać masażu twarzy 2-3 dni przed peelingiem

• miesiąc przed peelingiem nie opalać się, nie korzystać z solarium

 

Zalecenia ogólne po peelingu chemicznym:

• zakaz opalania się przez 4 tygodnie,

• wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,

• zakaz stosowania kremów z AHA przez 7-14 dni,

• makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),

• bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,

• wskazane intensywne nawilżanie skóry preparatami bezzapachowymi, hipoalergicznymi

• wskazane oczyszczanie skóry preparatami do skóry wrażliwej, hipoalergicznymi, bezzapachowymi.

 

Częstotliwość wykonania zabiegu:

Ilość zabiegów i odstępy między zabiegami uzależnione są od rodzaju i stężenia kwasu, oraz substancji pomocniczych stosowanych w trakcie jak i po zabiegu. Najczęściej peelingi wykonywane są w seriach. Takie działanie wywiera istotny wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, działa odmładzająco, likwidując oznaki starzenia się skóry takie jak przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Polecamy również peelingi chemicznego jako zabieg jednorazowy w celu odświeżenia, oczyszczenia skóry i nadania jej zdrowego wyglądu.

Lipoliza iniekcyjna

 

Likwidacja tkanki tłuszczowej

 

Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu

i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Zabiegi tego typu są alternatywą dla bolesnych zabiegów chirurgicznych jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i relatywnie tania medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Od kilku lat w nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie zaczęto z powodzeniem stosować fosfatydylocholinę do modelowania sylwetki ciała

 

Jak wygląda zabieg?

Podczas konsultacji lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie lub świąd czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Często wystarczający jest jeden zabieg.

 

Wskazania do zabiegu lipolizy

 

Miejscowe otłuszczenie ciała:

- podwójny podbródek

- fałd tłuszczu na brzuchu

- tłuszcz na udach,

- tłuszcz na pośladkach,

- gruby, otłuszczony "byczy" kark

- poduszeczki tłuszczu w okolicy pach

- nadmiar tłuszczu w okolicy kolan

 

W naszej klinice pracujemy na następujących preparatach:

Dermastabilon,Aqualix,Lipodren

 

REGENERIS - OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

 

 

Regeneris czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu Twojej własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

 

Regeneris jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu

własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

 

Regeneris przeznaczony jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty.

 

Zastosowanie Regeneris

Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest od 2003 roku ( we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii).

 

Podstawowe wskazania to przede wszystkim poprawa wyglądu takich miejsc jak:

· policzki

· fałdy nosowo - wargowe

· okolice oczu ( kurze łapki, cienie), powieki

· usta, podbródek, czoło

· fałdy na szyi i karku

· dekolt

· dłonie

· wypełnianie blizn po trądziku

· rozstępy

· łysienie typu męskiego

 

Efekty zabiegu:

· młodość i witalność

· poprawa gęstości i napięcia skóry

· odżywienie i regeneracja skóry

· poprawa jej faktury i kolorytu

 

Podawanie Regeneris w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia.

 

Proces starzenia się naszej skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

 

Przeciwwskazania:

· choroby krwi

· nowotwory

· ciąża

· laktacja

· leczenie antykoagulantami

 

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i prosty. W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość ( 6-18 ml) Twojej krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut

następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, należy dodać specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W taki sposób uzyskujemy osocze

bogatopłytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

.

Dlaczego Regeneris?

Regeneris pobudza komórki własnego organizmu do regeneracji. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

 

Technologia oparta o Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry, a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Wypełniacz -kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

 

 

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w organizmie ludzkim, w różnych stężeniach. Jest jednym z podstawowych składników skóry, utrzymującym prawidłowy poziom jej nawilżenia i jędrności.

 

Stanowi również ważny składnik budowy tkanki podskórnej, tkanki łącznej oraz mazi stawowej.

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość cząsteczek kwasu hialuronowego, czego efektem w skórze jest jej wysuszanie, pojawianie się delikatnych linii, następnie głębszych zmarszczek, a także utrata objętości policzków, warg.

 

Środki farmaceutyczne zawierające kwas hialuronowy wykorzystywane są w wielu dziedzinach medycyny takich jak: okulistyka, ortopedia , ginekologia, urologia.

 

Najwięcej zastosowania kwas hialuronowy znalazł jednak w medycynie estetycznej z uwagi na zdolność wiązania cząsteczek wody i możliwość kilkakrotnego powiększania swojej objętości.

 

Dzięki tym zdolnościom wykorzystywany jest do korekcji zmarszczek, bruzd i fałdów różnej głębokości, oraz modelowania ciała.

Stosowane materiały z kwasu hialuronowego różnią się gęstością, twardością i innymi cechami pozwalającymi dostosować materiał do problemów, potrzeb i oczekiwań pacjenta.

 

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Nie wymaga przeprowadzenia testów skórnych.

 

Preparat ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego, elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Jest całkowicie wchłaniany. Rezultaty estetyczne są natychmiastowe.

 

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym lub modelowania ciała polega na podaniu preparatu, w miejsce wymagające korekcji, przy pomocy igły lub kaniuli. Zabieg jest krótkotrwały i bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Podanie wypełniacza

nie jest zazwyczaj bolesne. Dla zmniejszenia dyskomfortu pacjenta, można zastosować znieczulenie miejscowe, lub wykonać znieczulenie przewodowe.

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Polecane jest picie zwiększonej ilości niegazowanej wody mineralnej.

 

Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

Główne wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego to:

• usunięcie bruzd nosowo-wargowych

• wypełnienie zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych

• uniesienie opadniętych kącików ust

• modelowanie owalu twarzy: policzków, okolic jarzmowych, nosa

• powiększanie i korekcja kształtu ust

• powiększanie piersi, pośladków

• modelowanie łydek, klatki piersiowej u mężczyzn lub innych wybranych części ciała

 

Główne przeciwwskazania do zabiegu to:

• ciąża, karmienie piersią

• choroby o podłożu autoimmunologicznym

• choroby nowotworowe

• skłonność do powstawania blizn przerostowych

• stany zapalne skóry w miejscu wstrzyknięcia (opryszczka, trądzik)

• nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

Średni czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 24 miesięcy.

 

Okres działania preparatu może być dłuższy lub krótszy zależnie od:

• struktury tkanki

• wieku pacjenta

• trybu życia

• wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia

 

Po tym okresie zalecane jest powtórzenie zabiegu w celu utrzymania odpowiedniego efektu.

 

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w zabiegach mezoterapii igłowej w celu uzyskania prawidłowego nawilżenia tkanek, poprawy sprężystości i napięcia skóry, wygładzenia drobnych, powierzchniowych zmarszczek.

Jest jednym z najcenniejszych składników w kosmetyce pielęgnacyjnej. Stosuje się go także w suplementacji doustnej uzyskując lepsze nawilżenie włosów, paznokci i skóry, przyspieszenie gojenia ran i poprawę wyglądu blizny.

 

Wypełniacze na podstawie stabilizowanego kwasu hialuronowego stanowią w chwili obecnej złoty standard wypełniania zmarszczek.

 

Naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy jest rozkłady prze enzym hialuronidazę. Żeby przedłużyć utrzymywanie się wprowadzonego (egzogennego ) kwasu hialuronowego wykorzystywane są różne techniki prowadzące do otrzymania kwasu hialuronowego, który jest stabilizowany. Stabilizowanie polegania na wiązaniu i sieciowaniu łańcuchów kwasu i tym samym otrzymanie preparatu bardziej odpornego na działanie hialuronidazy i dłużej utrzymującego się w miejscu wprowadzenia w skórze.

 

W zależności od wykorzystanej technologii dostępne preparaty kwasu hialuronowego różnią się między sobą stężeniem kwasu, oraz mają różną lepkość, twardość, elastyczność, zdolność wiązania wody, różny czas utrzymywania się w skórze i różny stopień degradacji.

 

Stabilizowany kwas hialuronowy posiada następujące właściwości i zalety:

 

• jest naturalny

• podlega całkowitej biodegradacji

• nie wymaga testów skórnych

• jego cząsteczki nie są wykrywalne jako ciała obce

• nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego

• daje dobry, natychmiastowy efekt estetyczny

• jest łatwo dostępny

• stosowany w zabiegach wykonywanych w warunkach ambulatoryjnych.

 

Użycie kwasu hialuronowego do wypełnień pozwala na korektę zmarszczek:

 

• statycznych, które powstają w związku z zanikiem „rusztowania” naszej skóry

• grawitacyjnych

• bruzd wynikających z układu mięśni, działając typowo jako wypełniacze zapadniętych miejsc

 

Po całkowym rozkładzie preparatu pomimo upływu czasu skóra i tkanka podskórna wygląda lepiej niż przed wprowadzeniem kwasu. Jest to spowodowane działaniem biostymulującym kwasu.

 

 

Wolumetria jest to nauka o przywracaniu objętości.

 

Wolumetryczne odmładzanie twarzy obejmuje przywracanie utraconej objętości oraz poprawienie zarysu twarzy.

 

Starzenie się dotyczy wszystkich układów, narządów, tkanek, komórek.

 

Zmiany na twarzy powstające w procesie starzenia spowodowane są:

 

• Utratą podskórnej tkanki tłuszczowej i zmianami w jej rozłożeniu i gromadzeniu:

– dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej (głównie w górnych częściach twarzy )

– następuje przesunięcie tkanki tłuszczowej z okolic podoczodołowych i gromadzenie jej w dolnych partiach twarzy ( żuchwa, nad fałdami nosowo- wargowymi)

– struktury twarzy ulegają spłaszczeniu, następuje utrata charakterystycznej pełności twarzy osób młodych

– pogłębia się spadek objętości i jędrności skóry

 

• Przebudową struktur chrzęstnych i kostnych:

– zachodzący proces rozrzedzenia kości doprowadza do zmniejszenia objętości twarzy

– pogarsza się jakość tkanki kostnej, a podpora jaką stanowiła dla układu mięśniowego, ulega znacznemu osłabieniu.

– siły grawitacyjne, rozciągając struktury kostne, prowadzą do ich „obwisania”

– następstwem zmian strukturalnych elementów kostnych i chrzęstnych jest asymetria twarzy

 

• Zmianami zachodzącymi w mięśniach:

– przyczepy mięśni mimicznych znajdują się w skórze, ich praca powoduje marszczenie skóry twarzy związane z ekspresją mimiczną

– włókna mięśniowe wydłużają się, tracąc elastyczność, ulegają sile grawitacji

– początkowo powstają zmarszczki hyperdynamiczne, następnie ulegają one przekształceniu w zmarszczki spoczynkowe

– zmarszczki zaznaczają się najbardziej w obszarach gdzie mięśnie i powięź bezpośrednio łączą się ze skórą

 

• Zmianami wywołanymi działaniem grawitacji wynikające z utraty elastyczności przez tkanki:

– tkanki miękkie twarzy tracą swoją sprężystość oraz odporność na rozciąganie

– dochodzi do „obwisania” pod wpływem grawitacji

 

• Zmianami zachodzącymi w skórze:

– możemy obserwować zmiany zanikowe związane ze starzeniem wewnątrzpochodnym jak i rozrostowe pod wpływem promieniowania UV (starzenie zewnątrzpochodne )

– następuje stopniowa utrata elastyczności, sprężystości skóry

– zanik, ścieńczenie skóry i powstawanie drobnych zmarszczek jak i głębokich bruzd

– suchość skóry

– zaburzenia rogowacenia

– zmiany w przydatkach skóry

– powstawanie przebarwień

– poszerzenie naczyń krwionośnych

 

Poszczególne regiony naszej twarzy w różnym stopniu i w różnym tempie narażone są na straty objętości.

 

W pierwszym rzędzie widoczne zmiany geometrii dotyczą obszaru środkowego twarzy czyli: kości policzkowe i policzki, okolice nosowo- wargowe, kąciki ust.

 

Kolejna faza obejmuje zmiany spowodowane utratą objętości w okolicy: żuchwy, podbródka, następnie szyi, skroni. Tak zwany trójkąt młodości, z wierzchołkiem zwróconym na brodę, z wiekiem ulega odwróceniu podstawą ku żuchwie. Obszar wokół oczu i ust z uwagi na brak tkanki tłuszczowej jest mniej narażony na zmiany objętościowe.

 

Najczęściej używanym i polecanym preparatem wykorzystywanym do przywrócenia objętości jest kwas hialuronowy oraz hydroksyapatyt wapnia (preparat Radiesse)- substancje naturalnie występujące w organizmie.

 

Preparaty kwasu hialuronowego użyte do przywracania objętości charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników. Są bardziej usieciowane, gęstsze i dłużej utrzymują się w tkankach niż preparaty kwasu używane do wypełnienia zmarszczek.

 

Preparat kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest przy pomocy igły lub kaniuli. Po zabiegu stosowany jest masaż , w celu dokładnego i równomiernego rozprowadzenia produktu.

 

Preparat hydroksyapatytu wapnia - Radiesse daje natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną dla wypełniaczy (fillerów) na bazie kwasu hialuronowego oraz umożliwia długotrwałe efekty- poprzez neogenezę (nowotworzenia ) kolagenu.

 

Najczęściej obszarami wypełnień wolumetrycznych objęte są:

• kości policzkowe

• podbródek

• zagłębienia w okolicach skroni

• okolice żuchwy

 

Po podaniu preparatu przywrócona zostaje podpora dla tkanek miękkich twarzy, czego efektem jest poprawa napięcia skóry twarzy, uwydatnienie okolicy jarzmowej, uniesienie dolnej części policzków, poprawa zarysu i konturu twarzy.

 

Pełny efekt zabiegu widoczny jest po kilku, kilkunastu dniach, gdy preparat wbuduje się w tkankę.

 

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatne uczucie rozpierania w miejscu podania preparatu. Objawy te ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni.

 

Zalety zabiegu:

• natychmiastowe i długotrwałe efekty

• technika nieinwazyjna

• ma działanie regenerujące

• daje efekt liftingu

• nie eliminuje z codziennego życia

 

MODELOWANIE UST

Na wygląd ust wpływa ich kształt, objętość, prawidłowe nawilżenie i koloryt. Kształt i wielkość ust zależy od:

• genetyki

• wieku pacjenta

• nawyków i przyzwyczajeń (palenie tytoniu, korzystanie z solarium)

• asymetrii twarzy i samych warg

• struktury i ukształtowania zębów

• odległości nosowo-wargowej

• od wyglądu, głębokości bruzd nosowo-wargowych

• ukształtowania okolicy podbródkowej

 

Dzięki zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można powiększyć usta, skorygować je, wymodelować ich kontur oraz przywrócić prawidłowe nawilżenie ust, ich jędrność oraz koloryt.

 

U młodych mężczyzn i kobiet korekcja dotyczy najczęściej asymetrii w obrębie warg , słabo rozwiniętej wargi górnej lub dolnej.

 

W wieku późniejszym korekta dotyczy konturu ust, oraz objawów wynikających z nieprawidłowego nawilżenia i odwodnienia warg związanych ze starzeniem się.

 

Możemy wyróżnić następujące typy korekcji ust:

• powiększanie objętości ust

• wzmocnienie rynienki (filtrum)

• wzmocnienie zarysu ust

• wywinięcie krawędzi ust

• powiększenie czerwieni wargowej

• przywrócenie granicy skóra-czerwień wargowa

• przywrócenie i powiększenie objętości wargowej

 

Efekty zabiegu

 

Radiesse

 

 

Radiesse® to nowa generacja wypełniaczy (fillerów), które charakteryzuje niezwykła różnorodność zastosowania, zarówno w kosmetyce jak i w rekonstrukcji, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych. Jest to wypełniacz czasowy, zwiększający objętość skóry z jednoczesnym zachowaniem naturalnego wyglądu.

 

Z czego składa się Radiesse®?

Radiesse® składa się z hydroksyapatytu wapnia (CaHa) tworzącego zawiesinę w żelu celulozowym zawierającym wodę i glicerol. Hydroksyapatyt wapnia jest materiałem budulcowym, który wchodzi w skład ludzkich kości.

 

Radiesse® nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. W związku z tym, nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem.

Radiesse® jest wypełniaczem czasowym, biokompatybilnym (mikrocząsteczki CaHA podlegają całkowitemu rozpuszczeniu i pełnemu wchłonięciu przy udziale makrofagów), nietoksycznym, bezpiecznym (zatwierdzony przez Amerykański Urząd ds. Żywności i leków-
FDA) oraz opatentowanym.

 

Co różni Radiesse® od innych wypełniaczy skórnych?

Przede wszystkim wytrzymałością, długotrwałością i różnorodnością zastosowań. Radiesse® zapewnia podwójny efekt działania:

 

• natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną dla wypełniaczy (fillerów) na bazie kwasu hialuronowego — matryca żelowa z cząsteczkami CaHA — daje natychmiastowy efekt liftingujacy.

 

• długotrwałe efekty — poprzez neogenezę kolagenu. Dzieje się tak dlatego, że cząsteczki hydroksyapatytu wapnia (CaHA) tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez pobudzone komórki fibroblastów, a to z kolei zapewnia pożądane, długotrwałe efekty. W skórze właściwej tworzy się zwarta siatka włókien kolagenowych, która wzmacnia skórę właściwą.

 

Efekt zwiększenia objętości utrzymuje się co najmniej przez 12 miesięcy.

 

Zabieg Radiesse® jest stosowany w:

• modelowaniu policzków

• wypełnianiu okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy

• likwidacji bruzd nosowo — wargowych

• likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetkowych” (biegnących od kącików do podbródka)

• korekcji nosa

• odmładzaniu dłoni

 

Jakie obszary mogą zostać objęte kuracją Radiesse?

Zabieg Radiesse stosowany jest w celu:

 

• poprawy, przywrócenia objętości:

   - obszaru jarzmowego

   - policzków

   - podbródka

   - linii żuchwy

   - płatków uszu

   - modelowanie nosa

   - podniesienie brwi

   - odmładzanie dłoni

 

• wypełnienia zmarszczek i bruzd:

   - bruzdy nosowo-wargowe

   - linie marionetki

   - bruzdy bródkowo-wargowe

 

Zdjęcia pozabiegowe

 

Dermamelan

 

 

DERMAMELAN jest najskuteczniejszą kuracją na przebarwienia o podłożu hormonalnym

Zabieg może wykonać tylko lekarz

 

Mechanizm działania:

Jest kompozycją składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu, reguluje proces formowania melaniny.

 

Ponadto składniki zawarte w preparacie wykazują następujące działanie:

• zawarte oksydanty, chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV

• ze względu na obecność retinolu, witaminy C i E preparat odmładza skórę

• regulują wydzielanie łoju i zwęża pory

• nie uwrażliwiają skóry na światło

 

 

Czynnikami aktywnymi w preparatach Dermamelan jest kombinacja substancji chemicznych i wyciągów roślinnych:

 

• kwas azelainowy i kojowy: hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju

 

• α-arbutyna: hamuje syntezę tyrozynazy

 

• Rumex canadensis (occidentalis): wyciąg ze szczawiu. Ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo

 

• kompleks Tyrosinol: inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny

 

• wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis): działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza

 

• wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra): działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych

 

• niacynamid: posiada właściwości przeciwzapalne

 

• bisabolol: działa odmładzająco

 

• etoksydiglikol : działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych

 

• kwas salicylowy: działa antybakteryjnie

 

• witamina E: antyoksydant

 

• witamina A: odmładza, zwiększa odnowę komórkową

 

• witamina C: działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne

 

Wskazania do zabiegu

• melasma

• rozjaśnienie piegów, znamion barwnikowych, przebarwień posłonecznych i pozapalnych

• odmłodzenie skóry

 

Zabieg składa się z 2 etapów:

 

W gabinecie lekarskim:

• oczyszczenie, odtłuszczenie skóry

• nałożenie maski Dermamelan, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

 

Terapia Dermamelanem jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu

 

W domu

• pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po kilku godzinach

• następnie stosuje krem podtrzymujący Dermamelan przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza

 

Dodatkowo można stosować specjalny krem łagodzący- Hydravital faktor K i Melanogel

Touch miejscowo na plamy.

 

Pełen efekt działania jest widoczny po miesiącu.

 

Skuteczność działania:

• 99% w redukcji przebarwień

• 100% w odmładzaniu

 

Odpowiedni dla każdego fototypu, rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii.

 

Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku: przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

 

Efekty pozabiegowe

 

Nici liftingujące
Nici Silhouette
Nici PDO

 

 

Opis zabiegu

 

Nici PDO zostały wymyślone w Korei i bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki - następuje lifting skóry.

 

Nici PDO to syntetyczne monofilamentowe włókna.

 

Zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią, w której mogłyby kolonizować się bakterie. Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 - 210 dni. Stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

 

Zalety zabiegu:

• bezpieczeństwo

• brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu

• natychmiastowe wyniki

• wysoka skuteczność

• brak nacięć i blizn

• nici są całkowicie wchłaniane

• możliwość powtórzenia procedury

• brak widoczności i wyczuwalności nici

 

Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.

 

Efekt jest długotrwały (do 2 lat).

 

Schemat terapii

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Cały zabieg trwa około godziny.Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce.

 

Zalecenia pozabiegowe

Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

 

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

 

Przeciwwskazania:

• ciąża i okres karmienia piersią

• choroba nowotworowa

• otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry

• zaburzenia krzepliwości krwi

• terapia przeciwzakrzepowa

 

Wskazania

 

Twarz

• poziome i pionowe zmarszczki czoła

• lifting czoła

• obniżone zewnętrzne krawędzie brwi

• wiotka tkanka, opadające brwi

• dolna powieka – worki pod oczami

• policzki

• wyraźny fałd nosowo-wargowy

• rowek policzkowo-jarzmowy

• fałd podbródkowy

• fałd marionetkowy (linie marionetki)

• V lifting

• opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

• fałd skóry na policzku

• pomarszczone policzki

 

Ciało

• fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

• ujędrnianie i kształtowanie piersi

• zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach

• niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)

• otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki

PRX T33/ PQ Age - Biorewitalizacja bez użycia igieł
PRX-T®33 - kwas TCA z nadtlenkiem wodoruPRX-T33 nowa chemiczna metoda stymulacji skóry

- Biorewitalizacja bez użycia igieł
- TCA bez ryzyka frostu
- Nie jest bolesny
- Bez długiej rekonwalescencji
- Nie jest fotouczulający - można wykonywać również w lecie
- Prosty i krótki do protokół zabiegowy do 10-15 minut

PRX-T®33 łączy TCA i H2O2 w zrównoważonym stężeniu:
- TCA 33% - bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki,
H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.
- Kwas Kojowy 5% i H2O2 - działanie rozjaśniające
- PRX-T®33 nieablacyjna stymulacja chemiczna skóry właściwej


WSKAZANIA:
- Utrata napięcia skóry twarzy i ciała
- Ujędrnienie skóry dekoltu
- Blizny zanikowe
- Rozstępy
- Wspomagająco w leczeniu melasmy i hiperpigmentacji skóry

PRX-T®33 jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci,
w każdym wieku o wszystkich porach roku:


5-12 lat
- blizny (ospa wietrzna, liszajec)

12-25 lat
- zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)

25-35 lat
- melasma
- rozstępy

35-45 lat
- biorewitalizacja twarzy
- biorewitaliazcja ciała
- profilaktyka procesu starzenia się skóry zwiotczenie skóry biustu

45 lat
- korekcja zwiotczałej skóry
- poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu
PRX-T®33 jest dobrym zabiegiem jako:
- pierwszy zabieg w medycynie estetycznej dla niezdecydowanego pacjenta
- zabieg, który poprawia efekty innych procedur medycyny estetycznej w tej samej sesji zabiegowej jak nici, mikronakłuwanie, radioczęstotliwość, lasery frakcyjne, mezoterapia itp.